Навігація через заборону TikTok: як підприємства можуть адаптуватися та процвітати в епоху після TikTok

Створено 29 березня, 2024
адаптувати бізнес

Вступ до заборони TikTok У цифровому ландшафті, який постійно змінюється, компаніям довелося адаптуватися до різноманітних збоїв, але небагато з них були такими значними, як заборона TikTok. Я пам’ятаю день, коли новина стала доступною; це викликало брижі в бізнес-спільноті. TikTok, платформа соціальних мереж, яка стала маркетинговим гігантом, раптово стала недоступною на ключових ринках. Як людина, яка займається цифровим маркетингом, я визнав цей момент ключовим. Йшлося не лише про втрату платформи; мова йшла про переосмислення наших стратегій у просторі, який постійно розвивався. Заборона торкнулася підприємств будь-якого розміру. Для багатьох TikTok став важливою частиною їхніх маркетингових і рекламних стратегій. Унікальний алгоритм платформи та величезна віральність, яку вона могла запропонувати, означали, що одне відео могло миттєво вивернути бренд у центрі уваги. Оскільки цей шлях закрито, компаніям довелося розглянути наслідки для їх цифрової присутності та потоків доходів. Причини заборони були різними: від занепокоєння щодо конфіденційності та національної безпеки до геополітичної напруженості. Незалежно від причини, наслідки були миттєвими та глибокими. Компанії, які інвестували значні кошти в кампанії, орієнтовані на TikTok, змушені були з усіх сил намагатися змінити свої стратегії. Це був тривожний дзвінок для багатьох, підкреслюючи важливість того, щоб не складати всі яйця в один кошик, кажучи цифровою мовою.

Розуміння впливу заборони TikTok на бізнес

Вплив заборони TikTok на бізнес був багатогранним. Спочатку було відчуття недовіри. Як можна закрити платформу з сотнями мільйонів активних користувачів? Для деяких компаній, особливо тих, які побудували свій бренд навколо TikTok, заборона означала почати з нуля на інших платформах. Час не міг бути гіршим, оскільки заборона виникла в умовах глобальної пандемії, коли цифрові взаємодії були важливішими, ніж будь-коли.

Потоки доходів, які були прив’язані до унікальних механізмів залучення TikTok, зазнали удару. Партнерство з інфлюенсерами, яке зосереджувалося навколо особистостей TikTok, втратило свій блиск, оскільки ці впливові особи раптово залишилися без основної платформи. Підприємствам довелося переоцінити свої маркетингові бюджети, перерозподіливши кошти на інші платформи та стратегії, щоб знову привернути увагу аудиторії.

Крім того, заборона підкреслила нестабільність надто сильного покладання на одну платформу. Ландшафт цифрового маркетингу за своєю суттю нестабільний; платформи зростають і падають, алгоритми змінюються, а звички користувачів змінюються. Компанії, які диверсифікували свою присутність у соціальних мережах, мали кращі позиції, щоб витримати шторм. Вони могли б використовувати своїх підписників на інших платформах, щоб підтримувати видимість і залученість.

Альтернативи TikTok для бізнесу

Коли TikTok зник із магазинів додатків, підприємствам довелося швидко шукати альтернативи. Як маркетолог, мені довелося вести своїх клієнтів через цей перехід, досліджуючи інші платформи, які пропонують подібні функції та демографічні показники аудиторії. Instagram Reels, наприклад, виявився сильним суперником. Його формат короткого відео був знайомий користувачам TikTok, а усталена база користувачів Instagram зробила його надійним вибором для подальшої взаємодії в соціальних мережах.

YouTube також активізував свою гру, представивши YouTube Shorts, які мали на меті заповнити порожнечу, залишену TikTok. Незважаючи на те, що YouTube уже був усталеною платформою, Shorts запропонували компаніям новий спосіб створювати динамічний, привабливий контент, який міг би охопити широку аудиторію.

Інші платформи, такі як Snapchat і Twitter, представили функції, щоб отримати вигоду від тенденції короткострокового відео. Spotlight Snapchat і Fleets у Twitter, хоча й недовго, свідчать про попит на контент, схожий на TikTok. Підприємствам довелося бути гнучкими, випробовуючи ці нові платформи та функції, щоб визначити, де їхній вміст резонує найбільш ефективно.

Найкращі методи створення та поширення відео в стилі TikTok на інших платформах

Адаптація до нових платформ означала вивчення нюансів створення відео у стилі TikTok, які добре виглядатимуть деінде. Однією з найкращих практик, на якій я наголосив своїм клієнтам, була необхідність підтримувати автентичність і креативність, які підтримує TikTok. Відео все одно має бути пов’язаним, веселим і відповідати сучасним тенденціям, навіть якщо ними не поділилися в самому TikTok.

Інша практика полягала в адаптації контенту до сильних сторін кожної платформи. Наприклад, користувачі Instagram цінують естетичну якість і тематичну узгодженість, тому, хоча вміст може бути невимушеним, як у TikTok, часто очікується вищий рівень досконалості. У той же час аудиторія YouTube може шукати трохи довший вміст, навіть у форматі Shorts, що дозволить розповісти більше історій і повідомити бренд.

Третім найкращим методом було продовжувати використовувати контент, створений користувачами. TikTok процвітав завдяки участі своєї спільноти, і цей же принцип можна застосувати на інших платформах. Заохочення користувачів до створення власних відео з фірмовими хештегами або завданнями може підтримувати залучення спільноти, яке зробило TikTok таким успішним для бізнесу.

Використання інших платформ соціальних мереж для охоплення вашої аудиторії TikTok

Заборона TikTok означала, що компанії повинні були визначити, куди мігрувала їх аудиторія, і створити присутність на цих платформах. Один із підходів полягав у використанні аналітики даних, щоб відстежувати, де колишні користувачі TikTok проводили свій час. Instagram і Facebook з їх надійними рекламними платформами надали цінну інформацію про поведінку та вподобання аудиторії.

Окрім відстеження даних, я порадив компаніям активно взаємодіяти зі своєю аудиторією на цих платформах. Це означало не лише публікацію вмісту, але й участь у розмовах, відповіді на коментарі та навіть приєднання чи ініціювання тенденцій. Важливо було створити відчуття спільноти, яке могло б конкурувати з тим, що вони створили на TikTok.

Крім того, компанії не повинні забувати про силу перехресного просування. Пов’язуючи свої різні профілі в соціальних мережах і ділячись вмістом на різних платформах, вони могли б направляти свою аудиторію TikTok до своїх нових цифрових домівок. Ця стратегія допомогла зберегти помітність бренду та гарантувала, що підписники продовжували взаємодіяти зі своїми улюбленими брендами, незалежно від платформи.

Інструменти та ресурси для завантаження відео TikTok

До того, як заборона набула повної чинності, багато компаній і творців контенту прагнули завантажити та зберегти свої відео TikTok. Це був важливий крок у захисті їх вмісту та перепрофілюванні його для використання на інших платформах. Інструменти завантаження відео TikTok стали неоціненними в цей період, дозволяючи користувачам зберігати свої відео без водяних знаків, що зробило перепрофілювання вмісту для інших платформ більш професійним.

Ці інструменти було легко знайти за допомогою простого пошуку, але надзвичайно важливо було використовувати надійні та безпечні інструменти. Веб-сайти та програми, які пропонували послуги завантаження відео TikTok, часто постачалися з інструкціями, що спрощує процес. Однак я завжди нагадував клієнтам поважати закони про авторське право та конфіденційність під час перепрофілювання вмісту.

Наявність бібліотеки вмісту, готової для редагування та поширення в інших місцях, було значним надбанням. Це дозволило компаніям підтримувати послідовний графік публікацій під час переходу на інші платформи, гарантуючи, що їх аудиторія залишатиметься залученою та поінформованою про те, де їх знайти після TikTok.

Дівчина епохи Tiktok

Пошук найкращого часу для публікації на альтернативних платформах TikTok

У той час як у TikTok були свої пікові часи для залучення користувачів, кожна альтернативна платформа мала свої унікальні шаблони. Виявлення найкращого часу для розміщення публікацій на цих платформах було вирішальним для підтримки видимості та залучення. Аналітичні інструменти, надані самими платформами, такі як Instagram Insights і YouTube Analytics, допомогли визначити, коли користувачі були найбільш активними.

Я також звернувся до сторонніх аналітичних служб, які пропонували більш глибокі дані, що допомогло ще більше уточнити графіки публікацій. Це був процес проб і помилок, оскільки оптимальний час публікації часто різнився залежно від галузі бізнесу, демографічної аудиторії та типу вмісту, яким ділилися.

Послідовність була ще одним ключовим фактором. Встановлення регулярного розкладу публікацій допомогло підписникам знати, коли очікувати нового вмісту, створивши відчуття очікування та рутини, що було корисно як для аудиторії, так і для бренду.

Вивчення популярних пісень TikTok і тенденцій на інших платформах

TikTok був добре відомий своїм музичним контентом і вірусними трендами, які супроводжували популярні пісні. Хоча платформа більше не була доступна, культурний вплив цих тенденцій зберігався. Для компаній було важливо продовжувати використовувати цей аспект створення контенту, навіть на інших платформах.

Багато пісень, які стали хітами на TikTok, були доступні на потокових сервісах і могли легально використовуватися в контенті на інших платформах за умови отримання належної ліцензії. Ці запам’ятовуються мелодії та пов’язані з ними танцювальні рухи чи виклики все ще можуть бути частиною контент-стратегії бренду, допомагаючи підтримувати зв’язок із аудиторією TikTok.

Крім того, як ніколи важливо було тримати руку на пульсі нових тенденцій. Участь у цих трендах допомогла компаніям залишатися актуальними та привабливими, що було наріжним каменем привабливості TikTok. Це було нагадуванням, що хоча платформа може змінюватися, фундаментальні принципи залучення контенту залишаються незмінними.

Вихід на альтернативні платформи: посібник для бізнесу

Функція прямого ефіру TikTok була потужним інструментом для взаємодії в режимі реального часу, і її відсутність гостро відчувалася. Однак інші платформи пропонують подібні можливості, і компаніям важливо їх ефективно використовувати. Такі платформи, як Instagram Live і Facebook Live, надали можливість спілкуватися з аудиторією прямим і особистим способом.

Я заохочував бізнес підходити до цих живих сесій з чітким планом. Незалежно від того, чи це було для запитань і відповідей, запуску продукту чи огляду за лаштунками, наявність структури допомогла зберегти привабливість сесії та її бренд. Також важливо було заздалегідь популяризувати ці живі події, забезпечивши хорошу явку.

Інтерактивність була ключем до успішного живого сеансу. Заохочення глядачів до участі через коментарі та реакції зробило досвід приємнішим як для аудиторії, так і для ведучого. Цей рівень взаємодії допоміг відтворити відчуття спільноти, яке було невід’ємною частиною прямої трансляції TikTok.

Висновок: адаптація та процвітання в епоху після TikTok

Заборона TikTok створила серйозні проблеми, але вона також дала компаніям можливість переглянути та посилити свої стратегії цифрового маркетингу. Застосовуючи альтернативні платформи та адаптуючись до нових практик створення контенту, компанії можуть підтримувати зв’язок зі своєю аудиторією. Це було свідченням стійкості та адаптивності, необхідних у цифрову епоху.

Під час навігації в епоху після TikTok ключовим висновком для будь-якого бізнесу була важливість гнучкості та бажання розвиватися. Оскільки платформи з’являються і йдуть, основою успішного маркетингу залишається здатність розповісти переконливу історію та взаємодіяти з аудиторією значущими способами.

Цифровий ландшафт, безсумнівно, продовжуватиме стрімкі темпи змін, але, залишаючись поінформованими та гнучкими, підприємства можуть не лише виживати, але й процвітати незалежно від обставин. І коли ми рухаємося вперед, цікаво думати про нові можливості та платформи, які з’являться, готові до вивчення та завоювання компаній.

  • Tiktok
  • 29 березня, 2024

Компанії можуть адаптуватися, урізноманітнивши свою присутність у соціальних мережах, зосередившись на альтернативних платформах, таких як Instagram Reels або YouTube Shorts, інвестуючи в впливовий маркетинг і досліджуючи нові тенденції соціальних мереж.

Хоча заборона TikTok може створити початкові проблеми, компанії можуть пом’якшити її вплив, перерозподіливши ресурси на інші платформи, удосконаливши свою стратегію контенту та залишаючись гнучкими, щоб адаптуватися до мінливих ландшафтів соціальних мереж.

Компанії можуть процвітати, розвиваючи креативність і автентичність у своєму контенті, взаємодіючи зі своєю аудиторією на різних платформах, використовуючи контент, створений користувачами, співпрацюючи з впливовими людьми на різних платформах і залишаючись в курсі галузевих тенденцій і змін у поведінці споживачів.