Кому належить Reddit?

Створено 30 березня, 2024
хто володіє Reddit

Reddit — це популярна платформа соціальних мереж, яка стала невід’ємною частиною інтернет-культури. Це веб-сайт, на якому користувачі можуть ділитися та обговорювати вміст на різні теми, починаючи від новин і розваг до хобі та нішевих інтересів. З мільйонами користувачів і незліченними спільнотами Reddit перетворився на потужну платформу, яка впливає на онлайн-дискусії та тенденції.

Витоки Reddit


Reddit був заснований у 2005 році Стівом Хаффманом і Алексісом Оганяном, двома сусідами по кімнаті в університеті Вірджинії. Вони хотіли створити платформу, де люди могли б вести відкриті дискусії та ділитися цікавим контентом. Початкова ідея Reddit полягала в тому, щоб дозволити користувачам надсилати посилання, за які потім голосувала спільнота, щоб визначити їх видимість.

Перше володіння Reddit


У перші дні Стів Хаффман і Алексіс Оганян були єдиними власниками Reddit. Вони невтомно працювали над створенням платформи та залученням користувачів. Зі зростанням бази користувачів зросла й потреба у фінансовій підтримці, щоб забезпечити безперебійну роботу веб-сайту. Це призвело до залучення зовнішніх інвесторів, які побачили потенціал у Reddit.

Придбання Conde Nast


У 2006 році, лише через рік після заснування, Reddit був придбаний Conde Nast, медіакомпанією, відомою своїми видавничими підприємствами. Це придбання забезпечило Reddit фінансову підтримку, необхідну для розширення та вдосконалення інфраструктури. Однак, незважаючи на те, що Reddit належав Conde Nast, він продовжував працювати незалежно та підтримувати свій унікальний характер, орієнтований на спільноту.

Виділення та створення Reddit Inc.


У 2011 році Reddit зазнав значних змін, коли він був відділений від Conde Nast і став власною організацією, відомою як Reddit Inc. Цей крок дозволив Reddit мати більше автономії та контролю над своїми операціями. Це також стало переломним моментом для платформи, оскільки вона почала експериментувати з новими функціями та розширювати базу користувачів.

Відомі інвестори та зацікавлені сторони


Протягом своєї історії Reddit залучав інвестиції від різних осіб і компаній. Деякі відомі інвестори включають Пітера Тіля, співзасновника PayPal, і Марка Андріссена, відомого венчурного капіталіста. Ці інвестиції не лише надали фінансову підтримку, але й допомогли підтвердити потенціал Reddit як цінної платформи.

хто володіє reddit 2

Ключові фігури Reddit


Незважаючи на те, що в розробку та зростання Reddit було залучено багато людей, деякі ключові фігури виділяються. Стів Хаффман, один із співзасновників, повернувся в компанію як генеральний директор у 2015 році та зіграв вирішальну роль у формуванні її напрямку. Алексіс Оганян, інший співзасновник, також брав участь і продовжує підтримувати Reddit як видатну фігуру в індустрії технологій.

Поточне право власності на Reddit


Зараз Reddit належить медіа-компанії Advance Publications, яка володіє Conde Nast та багатьма іншими ЗМІ. Advance Publications придбала контрольний пакет акцій Reddit у 2011 році і з тих пір є основним власником. Однак важливо зазначити, що Reddit працює незалежно та має власну структуру управління.

Управління Reddit і процес прийняття рішень


Reddit має унікальну систему управління, яка передбачає поєднання голосування користувачів і модерування модераторами-волонтерами. Платформа покладається на свою спільноту для прийняття рішень щодо видимості вмісту та застосування політики. Хоча право власності належить Advance Publications, щоденні рішення та управління платформою здебільшого знаходяться в руках спільноти Reddit та її модераторів.

Висновок: кому насправді належить Reddit?


Підсумовуючи, хоча Advance Publications є поточним власником Reddit, справжнє право власності на платформу належить її користувачам і спільноті, яка керує нею. Успіх Reddit є результатом пристрасних користувачів, які додають контент, беруть участь в обговореннях і формують культуру платформи. Право власності на Reddit є результатом колективних зусиль, що робить його унікальною та потужною платформою соціальних мереж.

Reddit готується вийти на біржу в одному з перших технічних первинних публічних пропозицій року. Керівництво та власність компанії змінювалися протягом багатьох років. Серед відомих зацікавлених сторін та акціонерів – генеральний директор Стів Хаффман, існуючі зацікавлені сторони, які планують продати близько 6,7 мільйона акцій, глобальні інституційні інвестори, включаючи Tencent і материнську компанію Condé Nast Advance Magazine Publishers, а також генеральний директор OpenAI Сем Альтман, який був членом правління Reddit директорів з 2015 по 2022 рр. Власність компанії та база акціонерів зазнали змін, причому майбутній IPO стане ключовим моментом у структурі власності Reddit.

Reddit оприлюднив фінансові дані у своїй заяві про реєстрацію S-1 у SEC, вказуючи, що компанія отримала 804 мільйони доларів доходу в 2023 році, в основному від реклами. Проте за той же рік компанія повідомила про чистий збиток у розмірі 90,8 млн доларів. У рамках своїх планів IPO Reddit має на меті залучити близько 750 мільйонів доларів, при цьому компанія та деякі існуючі зацікавлені сторони планують продати близько 22 мільйонів акцій за ціною від 31 до 34 доларів за акцію. За цим IPO будуть уважно стежити, оскільки це перший великий технологічний дебют року та перше IPO у соціальних мережах після того, як Pinterest став публічним у 2019 році.

Шлях Reddit до майбутнього IPO був відзначений значними змінами в керівництві, бізнес-стратегії та фінансових показниках. Повернення генерального директора Стіва Хаффмана в компанію в 2015 році під час кризи керівництва призвело до трансформації доходів Reddit, які зросли до понад 800 мільйонів доларів США на рік з 12 мільйонів доларів, а кількість співробітників збільшилася до 2000 з 80. Незважаючи на перешкоди та суперечки, включно з проблемами, пов’язаними зі свободою слова та рекламою, керівництво Хаффмана побачило еволюцію компанії в головного гравця в соціальних мережах. IPO Reddit відображає кульмінацію її шляху як приватної компанії, коли колишні та нинішні співробітники очікують можливості продати свої акції компанії